LV | RU

Personāls

Atpakaļ

Atlīdzība valdes locekļiem uz līguma vai pilnvarojuma pamata un piemērojamie nodokļi

22. februāris, 2010 / Mag.iur., MA Solvita Liepiņa, sertificēta nodokļu konsultante

nosūtīt nosūtīt

Atlīdzība valdes locekļiem uz līguma vai pilnvarojuma pamata un piemērojamie nodokļi
Foto: Jānis Deinats

Šī raksta mērķis ir aprakstīt svarīgākos juridiskos un nodokļu jautājumus, kas ir aktuāli, lemjot par atlīdzības izmaksu komercsabiedrības valdes locekļiem – rezidentiem un nerezidentiem. Svarīgākie jautājumi, uz kuriem tiks rastas atbildes šajā rakstā ir – kādos gadījumos pietiek ar vienkāršu pilnvarojumu, kas izdots valdes loceklim, un kādos gadījumos ir jāslēdz darba līgums? Kā arī vai ar valdes locekli var slēgt uzņēmuma līgumu? Otrkārt, tiks apkopoti svarīgākie nodokļu maksāšanas aspekti atkarībā no valdes locekļa – nodokļu maksātāja, statusa, to būtiskākās atšķirības attiecībā uz nodokļu aprēķināšanas un maksāšanas pienākumu, atskaišu iesniegšanu Valsts ieņēmumu dienestā (VID), īpaši akcentējot izmaiņas, kuras stājās spēkā un ir piemērojamas ar 2010. gada 1. janvāri.


Šo rakstu var lasīt lietotāji, kuri ir iegādājušies iFinanses.lv abonementu. Lai to izdarītu, dodies uz sadaļu ABONĒŠANA un izvēlies komplektu iKlasiskais!

Ja vēl neesi mūsu reģistrētais lietotājs un vēlies saņemt 7 dienu iFinanses.lv bezmaksas lietošanas tiesības, aizpildi pieteikuma anketu šeit!

Atslēgvārdi: iedzīvotāju ienākuma nodoklis / sociālais nodoklis / valdes loceklis / nerezidents / pilnvarojums / darba līgums

Saistītie raksti