Biznesa jaunumi:No 1.jūlija Uzņēmumu reģistrā parakstus varēs apliecināt tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Artūrs Ilziņš: Visu uzlūkojam caur kvalitātes un efektivitātes prizmu. Šveices centrālā banka veic intervenci valūtas tirgū, lai apturētu franka kursa kāpumu. Uzņēmēji ir pret dārgu un pasaulē unikālu kases aparātu ieviešanu. Grieķijas maksātnespēja izraisīs zināmu turbulenci, tomēr ES nesabruks.

Aktuāli

E-lūgumu iesniegšana zemesgrāmatās /iFinanses.lv 20.04.2015

Līdz ar grozījumiem Zemesgrāmatu likumā ir paplašināts personu loks, kas zemesgrāmatās var iesniegt nostiprinājuma lūgumus, kas parakstīti normatīvajos aktos par elektroniskajiem dokumentiem noteiktajā kārtībā (e-lūgumi), un saistībā ar šīm izmaiņām turpat desmitkārtīgi pieaudzis iesniegto e-lūgumu skaits, informē Tiesu administrācija.

Lasīt tālāk

Satversmei neatbilst norma par izpildīta sprieduma atcelšanu darba samaksas lietās

Satversmei neatbilst norma par izpildīta sprieduma atcelšanu darba samaksas lietās /BNS 18.04.2015

Satversmes tiesa (ST) atzinusi, ka Civilprocesa likuma (CPL) norma par izpildīta sprieduma atcelšanu lietās par darba samaksas piedziņu neatbilst Satversmei, informē ziņu aģentūra BNS.

Lasīt tālāk

Kā noformēt dokumentus, lai saņemtu IIN atmaksu?

Kā noformēt dokumentus, lai saņemtu IIN atmaksu? /iFinanses.lv 17.04.2015

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atmaksu var saņemt, pamatojoties uz tādiem attaisnojuma dokumentiem, kas atbilst pakalpojumu faktiskajai būtībai, ir patiesi un atbilstoši kuriem ieņēmumi ir norādīti pakalpojuma sniedzēja grāmatvedībā. Lai pasargātu pakalpojumu saņēmējus, klientus no nepatīkamām situācijām, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina komersantus strikti ievērot kases aparātu lietošanas un grāmatvedības uzskaites noteikumus.

Lasīt tālāk

Iepirkumu pretendenti aicināti apliecināt savu neatkarību /iFinanses.lv 16.04.2015

Lai mazinātu aizliegtu vienošanos risku publiskajos iepirkumos, iepirkumu pretendentiem turpmāk būs iespējams izmantot Konkurences padomes (KP) sagatavotu paraugu un apliecināt, ka konkursā iesniegtie piedāvājumi ir sagatavoti individuāli un nav saskaņoti ar konkurentiem, informē KP.

Lasīt tālāk

Interešu izglītību varēs iekļaut attaisnotajos izdevumos

Interešu izglītību varēs iekļaut attaisnotajos izdevumos /iFinanses.lv 16.04.2015

Trešdien, 15.aprīlī, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija atbalstīja izskatīšanai galīgajā lasījumā grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (likums par IIN), kas paredz attaisnotajos izdevumos iekļaut izdevumus par interešu izglītības programmu apgūšanu bērniem, informē Saeimas Preses dienests.

Lasīt tālāk

Izveidota vienota attīstības finanšu institūcija

Izveidota vienota attīstības finanšu institūcija /iFinanses.lv 16.04.2015

Trešdien, 15.aprīlī, vienotā institūcijā apvienojušās 3 institūcijas, kas sniedz atbalstu finanšu instrumentu veidā – "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum" (ALTUM), "Latvijas Garantiju aģtentūra" (LGA) un "Lauku attīstības fonds" (LAF), informē Finanšu ministrija.

Lasīt tālāk

Izmaiņas eksporta preču novietošanā muitas noliktavā /iFinanses.lv 10.04.2015

06.02.2015. stājās spēkā Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr.57 "Muitas noliktavu darbības noteikumi" (MK noteikumi Nr.57), kuru 42. un 43.punktā noteikta preču valdītāja rīcība gadījumos, ja izvešanai noformētās Savienības (Kopienas) preces tiek novietotas muitas noliktavā, lai sagatavotu tās izvešanai uz trešajām valstīm, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Lasīt tālāk

VID ievieš uzlabojumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā

VID ievieš uzlabojumus Elektroniskās deklarēšanas sistēmā /iFinanses.lv 10.04.2015

Rūpējoties par nodokļu maksātāju apkalpošanas kvalitāti un administratīvā sloga mazināšanu, šī gada 7.aprīlī tika ieviesti jauni uzlabojumi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), kas padarīs tās lietošanu ērtāku un pārskatāmāku, informē VID.

Lasīt tālāk

Precizēti vairāki darba aizsardzības noteikumi

Precizēti vairāki darba aizsardzības noteikumi /iFinanses.lv 09.04.2015

Otrdien, 7.aprīlī, valdībā apstiprināti grozījumi vairākos ar darba aizsardzību saistītos Ministru kabineta noteikumos - "Darba vides iekšējās uzraudzības veikšanas kārtība", "Darba aizsardzības prasības drošības zīmju lietošanā", "Darba aizsardzības prasības, saskaroties ar kancerogēnām vielām darba vietās", "Darba aizsardzības prasības saskarē ar ķīmiskajām vielām darba vietās", " Noteikumi par darbiem, kuros aizliegts nodarbināt pusaudžus, un izņēmumi, kad nodarbināšana šajos darbos ir atļauta saistībā ar pusaudža profesionālo apmācību", lai nodrošinātu nodarbināto veselību un drošību darbā atbilstoši Eiropas Savienības tiesību aktiem par ķīmisko vielu klasificēšanu un marķēšanu, informē Labklājības ministrija.

Lasīt tālāk

Izsniegs darbinieka apliecības mežsaimniecībā un būvniecībā strādājošajiem

Izsniegs darbinieka apliecības mežsaimniecībā un būvniecībā strādājošajiem /iFinanses.lv 08.04.2015

Turpmāk darba devēji būvniecībā, mežsaimniecībā un mežistrādē strādājošajiem darbiniekiem izsniegs darbinieka apliecības, tādējādi mazinot nelegālās nodarbinātības iespējas šajās nozarēs, informē Labklājības ministrija.

Lasīt tālāk

1.jūlijā stāsies spēkā izmaiņas par akcīzes nodokļa atvieglojuma piemērošanu lauksaimniecības degvielai

1.jūlijā stāsies spēkā izmaiņas par akcīzes nodokļa atvieglojuma piemērošanu lauksaimniecības degvielai /iFinanses.lv 08.04.2015

Ar 01.07.2015. stāsies spēkā grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli". Tie paredzēs izmaiņas normās attiecībā uz akcīzes nodokļa atvieglojuma piemērošanu lauksaimniecības degvielai, informē Finanšu ministrija.

Lasīt tālāk

VID iesniedzamie gada pārskati, dokumenti un to iesniegšanas termiņi par 2014.pārskata gadu

VID iesniedzamie gada pārskati, dokumenti un to iesniegšanas termiņi par 2014.pārskata gadu /iFinanses.lv 08.04.2015

Valsts ieņēmumu dienestā iesniedzamie gada pārskati, dokumenti un to iesniegšanas termiņi par 2014.pārskata gadu apkopoti zemāk izvietotajā tabulā:

Lasīt tālāk

Izveido KPMG Zvērinātu advokātu biroju /iFinanses.lv 07.04.2015

Latvijā darbu ir sācis KPMG Zvērinātu advokātu birojs, kas ietilps starptautiskajā KPMG dalībfirmu tīklā un šobrīd juridiskos pakalpojumus sniedz jau vairāk nekā 50 valstīs. Advokātu birojs sniegs pilna spektra juridiskos pakalpojumus gan Latvijā, gan ārvalstīs. KPMG Zvērinātu advokātu biroju vadīs Una Petrauska un viņas vietniece Ieva Tillere-Tilnere.

Lasīt tālāk

Līdz 15.aprīlim jāveic sociālās iemaksas no autoratlīdzībām!

Līdz 15.aprīlim jāveic sociālās iemaksas no autoratlīdzībām! /iFinanses.lv 07.04.2015

Autoratlīdzībām – ienākumiem, kas tiek izmaksāti, noslēdzot autoratlīdzību līgumu,- ir noteikta īpaša valsts sociālo apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) veikšanas kārtība. Tām fiziskajām personām, kuru ienākums no autoratlīdzības mēnesī ir vismaz 360 EUR un kuras vienlaikus nav darba attiecībās nedz ar autoratlīdzības izmaksātāju, nedz ar kādu citu darba devēju, jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) pašnodarbinātās personas statusā un reizi ceturksnī jāveic VSAOI valsts budžetā 30,58% apmērā no brīvi izraudzītas saņemtā ienākuma daļas, bet ne mazāk kā no 360 EUR, atgādina VID.

Lasīt tālāk

Līdz 30.aprīlim komersantiem jāiesniedz gada pārskats /iFinanses.lv 07.04.2015

Līdz 30.04.2015. (ieskaitot) visām Latvijā reģistrētām komercsabiedrībām, kooperatīvajām sabiedrībām, Eiropas ekonomisko interešu grupām, Eiropas kooperatīvajām sabiedrībām un Eiropas komercsabiedrībām, kā arī individuālajiem uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, kuru apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā pārsniedza 300 000 EUR, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir jāiesniedz 2014.gada pārskats un attiecīgi tam pievienojamie dokumenti, atgādina VID.

Lasīt tālāk

iepriekšējā lapa1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 21 / 22 / 23 / 24 / 25 / 26 / 27 / 28 / 29 / 30 / 31 / 32 / 33 / 34 / 35 / 36 / 37 / 38 / 39 / 40 / 41 / 42 / 43 / 44 / 45 / 46 / 47 / 48 / 49 / 50 / 51nākošā lapa