Jaunums!Jauns žurnāls uzņēmējiem - IFINANSES.LV BIZNESS!

Aktuāli

Pilnveido slimības naudas aprēķināšanas kārtību darbiniekiem ar summēto darba laiku /iFinanses.lv 06.03.2015

Ceturtdien, 5.martā, Saeima trešajā galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu”, pilnveidojot slimības naudas aprēķināšanas kārtību darba ņēmējiem, kuriem noteikts summētais dienesta pienākumu izpildes laiks, ņemot vērā darba veikšanas īpašos nosacījumus un specifiku, informē Saeimas Preses dienests.

Lasīt tālāk

Arī neaktīvajiem SDV jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par 2014.gadu

Arī neaktīvajiem SDV jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par 2014.gadu /iFinanses.lv 05.03.2015

Fiziskajām personām – saimnieciskās darbības veicējiem (SDV), kā arī individuālo uzņēmumu, t.sk. zemnieku un zvejnieku saimniecību, īpašniekiem, kuri ir iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksātāji,- gada ienākumu deklarācija par 2014.gadu ir obligāti jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā (VID) neatkarīgi no 2014.gadā gūto ienākumu apmēra, atgādina VID.

Lasīt tālāk

Eirosistēmas ziņojums par virtuālām valūtām

Eirosistēmas ziņojums par virtuālām valūtām /iFinanses.lv 04.03.2015

Eirosistēma ir publiskojusi jaunāko ziņojumu par virtuālo valūtu shēmām (Report on Virtual Currencies Schemes), kurā šī joma detalizēti analizēta no tehniskajiem, statistikas un risku analīzes aspektiem, informē Latvijas Banka (LB).

Lasīt tālāk

Noteiks vienotu kārtību elektronisko pakalpojumu saņemšanai /iFinanses.lv 04.03.2015

Fizisko personu identifikācijas prasības elektronisko pakalpojumu saņemšanai tiks noteiktas vienotā tiesiskā regulējumā. To paredz otrdien, 3.martā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā pirmajā lasījumā atbalstītais Fizisko personu elektroniskās identifikācijas likums, informē Saeimas Preses dienests.

Lasīt tālāk

Jauna kārtība fasētas pārtikas marķējumam /iFinanses.lv 04.03.2015

Otrdien, 3.martā, valdība apstiprināja jaunus Ministru kabineta (MK) noteikumus "Prasības fasētas pārtikas marķējumam", kuros iekļautas prasības par norādēm vai zīmēm, kas identificē pārtikas produkta partiju: kā to definēt, kā lietojamas un izvietojamas partijas norādes un kādiem produktiem vai kādās situācijās partija nav norādāma, informē Zemkopības ministrija.

Lasīt tālāk

Pārskats par normatīvajiem aktiem nodokļu administrēšanā 2015.gada februārī /iFinanses.lv 03.03.2015

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē par 2015.gada februārī veiktajiem grozījumiem normatīvajos aktos nodokļu administrēšanā, kā arī sniedz īsu skaidrojumu pie katra no grozījumiem:

Lasīt tālāk

Elektronisko parakstu varēs izmantot plašāk /iFinanses.lv 26.02.2015

Drošu elektronisko parakstu turpmāk varēs izmantot daudz plašāk, un ar to varēs parakstīt daudz vairāk dokumentu nekā līdz šim. To paredz grozījumi Elektronisko dokumentu likumā, ko trešdien, 25.februārī, izskatīšanai Saeimā galīgajā lasījumā atbalstīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti, informē Saeimas Preses dienests.

Lasīt tālāk

Plāno ieviest e-izsoles spriedumu izpildē un maksātnespējas procesā /iFinanses.lv 25.02.2015

Otrdien, 24.februārī, Ministru kabinets pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā (CPL), kas nostiprinās elektronisko izsoļu portāla izveidošanas un darbības tiesisko pamatu, kā arī noteiks elektroniskā vidē organizētu izsoļu norisi. Elektronisko izsoļu ieviešana spriedumu izpildē un maksātnespējas procesā veicinās godīgas konkurences veidošanos izsoles dalībnieku vidū, kā arī ļaus izsoles procesu vienkāršot, padarīt to pieejamāku un ekonomiskāku. Tāpat tas palīdzēs izskaust tā saucamo izsoļu reiderismu, informē Tieslietu ministrija (TM).

Lasīt tālāk

Precizēs regulējumu tūrisma pakalpojumu sniedzēju darbībai /iFinanses.lv 25.02.2015

Turpmāk tūrisma operatoram informācija par klientu iemaksātās naudas drošības garantiju būs jāiesniedz vienlaikus ar reģistrēšanos Tūrisma aģentu un tūrisma operatoru (TATO) datubāzē, tādējādi samazinot gan no komersanta, gan reģistrētāja puses veicamos soļus, kā arī dodot iespēju izvairīties no situācijām, kad komersants neiesniedz informāciju par garantiju pēc reģistrēšanās TATO, informē Ekonomikas ministrija.

Lasīt tālāk

Sertifikācijas prasības apsardzes darbiniekiem

Sertifikācijas prasības apsardzes darbiniekiem /iFinanses.lv 25.02.2015

Saistībā ar Apsardzes darbības likuma jauno redakciju (spēkā no 16.04.2014.) ir noteikta jauna apsardzes darbības definīcija un darbi, kuru veikšana liecina, ka komersants vai fiziskā persona nodarbojas ar apsardzes darbību. Apsardzes darbības likuma 4.panta 1.daļas 6.punkts nosaka aizliegumu uzdot pildīt apsardzes darbinieka pienākumus cilvēkam, ar kuru nav noslēgts darba līgums un kurš nav saņēmis apsardzes sertifikātu, atgādina Labklājības ministrija (LM).

Lasīt tālāk

Ievieš "nolikto atslēgu" principu

Ievieš "nolikto atslēgu" principu /iFinanses.lv 23.02.2015

Saeima ceturtdien, 19.februārī, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus vairākos likumos, tā dēvēto nolikto atslēgu principu pārnesot uz patērētāju tiesību aizsardzības regulējumu, izslēdzot to no maksātnespējas regulējuma, informē Saeimas Preses dienests.

Lasīt tālāk

VID tiesvedības ar nodokļu maksātājiem

VID tiesvedības ar nodokļu maksātājiem /iFinanses.lv 23.02.2015

Tā kā publiskajā telpā periodiski aktualizējas jautājums par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un nodokļu maksātāju tiesvedību ilgo laiku, kā arī izskan pārmetumi, ka VID prakse ir tiesāties līdz galējai tiesu instancei arī lietās, kuru iztiesāšanā jau ir izveidojusies stabila tiesu judikatūra, VID ir sagatavojis skaidrojumu par VID tiesu praksi tiesvedībās ar nodokļu maksātājiem, VID iniciatīvām tiesvedību skaita mazināšanai un atgādina nodokļu maksātājiem par alternatīvu nodokļu strīdu risināšanas veidu – vienošanās līguma noslēgšanu ar VID.

Lasīt tālāk

Muitas maksājumus tagad var veikt tiešsaistē

Muitas maksājumus tagad var veikt tiešsaistē /iFinanses.lv 19.02.2015

Lai atvieglotu un paātrinātu muitas formalitāšu kārtošanas procesu, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izstrādājis jaunu e-pakalpojumu vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv - "Muitas maksājumu veikšana tiešsaistes režīmā". Tas nodrošinās iespēju jebkurai personai tiešsaistē apmaksāt muitas iestāžu aprēķinātos muitas maksājumus, kā arī iespēju pārbaudīt maksājumu izpildes statusu, informē VID.

Lasīt tālāk

Dividenžu izmaksa fiziskām personām <i> ofšoros </i>

Dividenžu izmaksa fiziskām personām ofšoros /iFinanses.lv 18.02.2015

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sagatavojis informatīvo materiālu par likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” (likums par IIN) un likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” (likums par UIN) piemērošanas kārtību gadījumos, kad dividenžu izmaksa tiek veikta fiziskām personām no zemu nodokļu un beznodokļu valstīm vai teritorijām.

Lasīt tālāk

Par UIN avansa maksājumiem

Par UIN avansa maksājumiem /iFinanses.lv 18.02.2015

Nodokļa maksātājam, kurš maksā uzņēmumu ienākuma nodokli (UIN) obligātajā apmērā – 50 EUR saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" (likums par UIN) 22.panta 2.1daļu, nav jāveic nodokļa avansa maksājumi turpmākajos taksācijas periodos, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Lasīt tālāk

iepriekšējā lapa1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 21 / 22 / 23 / 24 / 25 / 26 / 27 / 28 / 29 / 30 / 31 / 32 / 33 / 34 / 35 / 36 / 37 / 38 / 39 / 40 / 41 / 42 / 43 / 44 / 45 / 46 / 47 / 48 / 49nākošā lapa