Aktuāli

Pensionāri paši varēs veikt sociālās iemaksas /iFinanses.lv 17.05.2011

Cilvēkiem, kuri sasnieguši pensijas piešķiršanai nepieciešamo vecumu, būs iespēja pašiem veikt sociālās iemaksas pensiju apdrošināšanai, ja to nebūs veicis darba devējs. To paredz otrdien, 17.maijā, valdībā apstiprinātā Kārtība, kādā persona veic valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai.

Lasīt tālāk

Noteikts nodevas apmērs pārvadājumiem pa dzelzceļu /iFinanses.lv 17.05.2011

Otrdien, 17. maijā, valdība apstiprināja Ministru kabineta noteikumu projektu Noteikumi par valsts nodevas apmēru par pārvadātāja licences izsniegšanu kravu pārvadātājiem un pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu, kas nosaka jaunu valsts nodevas apmēru licences saņemšanai, lai veiktu kravu un pasažieru pārvadājumus pa dzelzceļu.

Lasīt tālāk

Aktualizē Profesiju klasifikatoru /iFinanses.lv 13.05.2011

Ņemot vērā valsts un privāto uzņēmumu priekšlikumus, Profesiju klasifikatoru plānots papildināt ar jaunām profesijām mūzikas, tirdzniecības, ražošanas, elektronikas, tiltu un citu mākslīgo būvju uzraudzības un remonta, ostu pārvaldes un kuģu būvēšanas, loģistikas, apsardzes un psihoterapijas jomā.

Lasīt tālāk

Ierobežos ofšoru darbību Latvijā /iFinanses.lv 12.05.2011

Ceturtdien, 12. maijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām, paredzot noteikt ierobežojumu ofšoru (offshore - angl.) kompāniju darbībai Latvijā.

Lasīt tālāk

Samazinās slieksni skaidras naudas darījumiem /iFinanses.lv 12.05.2011

Ceturtdien, 12. maijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām, paredzot samazināt sliekšņus skaidrās naudas darījumiem.

Lasīt tālāk

Elektroniskajiem rēķiniem - zaļā gaisma!

Elektroniskajiem rēķiniem - zaļā gaisma! /iFinanses.lv 11.05.2011

Atgādinām, ka šodien, 11. maijā, stājas spēkā grozījumi likumā Par grāmatvedību, saskaņā ar kuriem tiek noteiktas prasības elektroniko rēķinu noformēšanai, kā arī precizēti citi grāmatvedības dokumentu obligātie rekvizīti.

Lasīt tālāk

Gada pārskatus VID var iesniegt vēl līdz nedēļas beigām /iFinanses.lv 06.05.2011

Nodokļu maksātāji, kuru gada pārskata iesniegšanas termiņš iestājās šī gada 2.maijā (ne vēlāk kā mēnesi pēc gada pārskata apstiprināšanas un ne vēlāk kā četrus mēnešus pēc pārskata gada beigām), un kuri nevarēja noteiktajā termiņā iesniegt gada pārskatus Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) darbības traucējumu dēļ, to izdarīt var vēl šīs nedēļas laikā, informē  Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Sabiedrisko attiecību daļa.

Lasīt tālāk

Stingrāk kontrolēs darbiekārtošanas pakalpojumu sniedzējus /iFinanses.lv 06.05.2011

Lai informētu darba meklētājus, kurās valstīs komersantam ir tiesības sniegt darbiekārtošanas pakalpojumus, kā arī, lai nepieļautu, ka komersants negodprātīgi izmanto licenci darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanai citās valstīs, plānots, ka turpmāk komersants varēs sniegt darbiekārtošanas pakalpojumus Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) izsniegtajā licencē norādītajā valstī vai valstīs. 

Lasīt tālāk

Sagatavoti grozījumi noteikumos par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju /iFinanses.lv 05.05.2011

Ceturtdien, 5. maijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos Nr.585 Noteikumi par grāmatvedības kārtošanu un organizāciju.

Lasīt tālāk

Būs vienreizējs nodokļu atbalsta pasākums ar soda naudas un nokavējuma naudas dzēšanu /iFinanses.lv 03.05.2011

Lai atvieglotu uzņēmējiem ekonomiskās krīzes rezultātā radušos nodokļu parādu slogu un palielinātu budžeta ieņēmumus, Ministru kabinets (MK) otrdien, 3. maijā ir akceptējis nodokļu atbalsta pasākuma likumprojektu, kas paredz vienreizēju nokavējuma naudas un 90% soda naudas dzēšanu tiem nodokļu maksātājiem, kas līdz noteiktam brīdim samaksā nodokļu pamatparādu un 10% ar to saistītās soda naudas.

Lasīt tālāk

Atbalsta dīzeļdegvielas atbrīvojumu no akcīzes nodokļa lauksaimniekiem /iFinanses.lv 03.05.2011

Otrdien, 3. maijā, valdība apstiprināja Ministru kabineta noteikumus Kārtība, kādā no akcīzes nodokļa ir atbrīvota dīzeļdegviela (gāzeļļa) un dīzeļdegviela (gāzeļļa), kurai ir pievienota rapšu sēklu eļļa vai no rapšu sēklu eļļas iegūta biodīzeļdegviela un kuru izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes apstrādei un tādas meža vai purva zemes platības apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem, kas nosaka maksimālo dīzeļdegvielas apjomu, kam tiek piemērots akcīzes atbrīvojums.

Lasīt tālāk

Nosaka „reverso” PVN piemērošanas kārtību būvniecības pakalpojumiem un metāllūžņu piegādei /iFinanses.lv 03.05.2011

Otrdien, 3. maijā, valdība lēma noteikt reverso (apgriezto) pievienotās vērtības nodokļa (PVN) piemērošanas kārtību būvniecības pakalpojumiem, kā arī metāllūžņu piegādei un ar to saistītiem pakalpojumiem  - to paredz grozījumi likumā par PVN.

Lasīt tālāk

VID sola nesodīt par gada pārskatu neiesniegšanu laikā /iFinanses.lv 29.04.2011

Ņemot vērā apgrūtināto gada pārskatu iesniegšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS), VID sola nesodīt uzņēmējus par gada pārskatu neiesniegšanu noteiktajā termiņā, vēsta portāls Financenet, atsaucoties uz VID sabiedrisko attiecību daļas sniegto informāciju. 

Lasīt tālāk

Precizētas prasības attaisnojuma dokumentam grāmatvedībā /iFinanses.lv 27.04.2011

Likumā Par grāmatvedību veikti ilgi gaidītie grozījumi, ar kuriem tiek precizētas prasības attaisnojuma dokumentam grāmatvedībā un tā rekvizītiem, tajā skaitā arī precizētas prasības paraksta noformēšanai, tādējādi saskaņojot likumu ar normatīvajiem aktiem elektronisko dokumentu jomā, kā arī ar likumu Par pievienotās vērtības nodokli (PVN), kurš neprasa, lai PVN rēķins būtu apliecināts ar parakstu.

Lasīt tālāk

Plāno papildināt ar nodokli neapliekamo stipendiju sarakstu /iFinanses.lv 21.04.2011

Ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamo stipendiju sarakstu plāno papildināt ar trim jaunām nevalstiskajām organizācijām - nodibinājumu mT15. Fonds starpdisciplinārai sadarbībai, nodibinājumu Rīgas Ekonomikas augstskolas-Stockholm School of Economics in Riga nodibinājums un biedrību Studenšu korporācija Imeria.

Lasīt tālāk

iepriekšējā lapa1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 21 / 22 / 23 / 24 / 25 / 26 / 27 / 28 / 29 / 30 / 31 / 32 / 33 / 34 / 35 / 36 / 37 / 38 / 39 / 40 / 41 / 42 / 43 / 44 / 45 / 46 / 47 / 48 / 49 / 50 / 51 / 52 / 53 / 54 / 55 / 56 / 57 / 58 / 59 / 60 / 61 / 62 / 63nākošā lapa