Jaunums!Jauns žurnāls uzņēmējiem - IFINANSES.LV BIZNESS!

Aktuāli

Iepirkumu līgumos varēs paaugstināt līgumcenu līdz 15% /iFinanses.lv 30.04.2015

Lai veicinātu Eiropas Savienības fondu finansējuma apguvi, tiks atvieglota iepirkuma līgumu grozīšanas kārtība. To paredz Saeimā ceturtdien, 30.aprīlī, pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Publisko iepirkumu likumā. Deputāti šim likumprojektam piešķīra steidzamību, un otrajā galīgajā lasījumā Saeimā to paredzēts skatīt 14.maijā.

Lasīt tālāk

Darba devējam slimības lapā nebūs jāapstiprina darbinieka neierašanās darbā

Darba devējam slimības lapā nebūs jāapstiprina darbinieka neierašanās darbā /iFinanses.lv 30.04.2015

Paredzēts, ka no 01.07.2015., pieprasot slimības vai maternitātes pabalstu, nebūs nepieciešams darba devēja apstiprinājums par darbinieka neierašanos darbā darbnespējas periodā.  Proti, darba devējam nevajadzēs aizpildīt darba ņēmējam izsniegtās darbnespējas lapas B sadaļu „Darba devēja informācija", informē Labklājības ministrija (LM).

Lasīt tālāk

Atsevišķas civillietas varēs nodot citai tiesai lietas ātrākai izskatīšanai /iFinanses.lv 28.04.2015

Ceturtdien, 23.aprīlī, Saeima pieņēma grozījumus Civilprocesa likumā (CPL), kas paredz iespēju tiesvedībā jau pieņemtas lietas nodot citai tiesai, lai nodrošinātu to ātrāku izskatīšanu. Šo grozījumu mērķis ir sekmēt personu tiesības uz taisnīgu tiesu un to īstenošanu saprātīgā termiņā, informē Tieslietu ministrija (TM).

Lasīt tālāk

Jauni e-pakalpojumi Elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā

Jauni e-pakalpojumi Elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā /iFinanses.lv 28.04.2015

Ar šī gada 27.aprīli Elektroniskajā muitas datu apstrādes sistēmā (EMDAS) ir pieejami 2 jauni e-pakalpojumi, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Lasīt tālāk

Līdz ceturtdienai komersantiem jāiesniedz gada pārskats

Līdz ceturtdienai komersantiem jāiesniedz gada pārskats /iFinanses.lv 27.04.2015

Vēl tikai līdz ceturtdienai, 30.04.2015. (ieskaitot), visām Latvijā reģistrētām komercsabiedrībām, kooperatīvajām sabiedrībām, Eiropas ekonomisko interešu grupām, Eiropas kooperatīvajām sabiedrībām un Eiropas komercsabiedrībām, kā arī individuālajiem uzņēmumiem, zemnieku un zvejnieku saimniecībām, kuru apgrozījums (ieņēmumi) no saimnieciskajiem darījumiem iepriekšējā pārskata gadā pārsniedza 300 000 EUR, Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir jāiesniedz 2014.gada pārskats un tam pievienojamie dokumenti, informē VID.

Lasīt tālāk

Mikronodokli 9% apmērā varēs piemērot pirmos 3 darbības gadus

Mikronodokli 9% apmērā varēs piemērot pirmos 3 darbības gadus /iFinanses.lv 24.04.2015

Saeima ceturtdien, 23.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļa likumā (MUN likums), kas paredz atgriezties pie 9% nodokļa likmes un citas izmaiņas uzņēmumu darbības regulējumā, informē Saeimas Preses dienests.

Lasīt tālāk

Atbalsta akcīzes nodokļa palielināšanu alkoholiskajiem dzērieniem /iFinanses.lv 23.04.2015

Šodien, 23.aprīlī, Saeima konceptuāli atbalstīja akcīzes nodokļa palielināšanu alkoholiskajiem dzērieniem, ko paredz rosinātie grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli”, informē Saeimas Preses dienests.

Lasīt tālāk

Tranzīta deklarācijai jāpievieno skenēti pavaddokumenti /iFinanses.lv 22.04.2015

Atzīto nosūtītāju muitas atļauju saņēmušajiem komersantiem, sākot ar 01.07.2015., tranzīta muitas deklarācijai (t.sk. TIR karnetes elektroniskajai deklarācijai) būs jāpievieno pavaddokumenti skenētā veidā, informē Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Lasīt tālāk

Notāri un tiesu izpildītāji varēs vadīt mediāciju /iFinanses.lv 21.04.2015

Mediāciju Latvijā līdzīgi kā citās Eiropas valstīs varēs vadīt arī zvērināti notāri un tiesu izpildītāji. To paredz priekšlikumi izmaiņām likumos, par kuru virzību Saeimā otrdien, 21.aprīlī, vienojās Saeimas Juridiskās komisijas deputāti, informē Saeimas Preses dienests.

Lasīt tālāk

E-lūgumu iesniegšana zemesgrāmatās /iFinanses.lv 20.04.2015

Līdz ar grozījumiem Zemesgrāmatu likumā ir paplašināts personu loks, kas zemesgrāmatās var iesniegt nostiprinājuma lūgumus, kas parakstīti normatīvajos aktos par elektroniskajiem dokumentiem noteiktajā kārtībā (e-lūgumi), un saistībā ar šīm izmaiņām turpat desmitkārtīgi pieaudzis iesniegto e-lūgumu skaits, informē Tiesu administrācija.

Lasīt tālāk

Satversmei neatbilst norma par izpildīta sprieduma atcelšanu darba samaksas lietās

Satversmei neatbilst norma par izpildīta sprieduma atcelšanu darba samaksas lietās /BNS 18.04.2015

Satversmes tiesa (ST) atzinusi, ka Civilprocesa likuma (CPL) norma par izpildīta sprieduma atcelšanu lietās par darba samaksas piedziņu neatbilst Satversmei, informē ziņu aģentūra BNS.

Lasīt tālāk

Kā noformēt dokumentus, lai saņemtu IIN atmaksu?

Kā noformēt dokumentus, lai saņemtu IIN atmaksu? /iFinanses.lv 17.04.2015

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atmaksu var saņemt, pamatojoties uz tādiem attaisnojuma dokumentiem, kas atbilst pakalpojumu faktiskajai būtībai, ir patiesi un atbilstoši kuriem ieņēmumi ir norādīti pakalpojuma sniedzēja grāmatvedībā. Lai pasargātu pakalpojumu saņēmējus, klientus no nepatīkamām situācijām, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina komersantus strikti ievērot kases aparātu lietošanas un grāmatvedības uzskaites noteikumus.

Lasīt tālāk

Iepirkumu pretendenti aicināti apliecināt savu neatkarību /iFinanses.lv 16.04.2015

Lai mazinātu aizliegtu vienošanos risku publiskajos iepirkumos, iepirkumu pretendentiem turpmāk būs iespējams izmantot Konkurences padomes (KP) sagatavotu paraugu un apliecināt, ka konkursā iesniegtie piedāvājumi ir sagatavoti individuāli un nav saskaņoti ar konkurentiem, informē KP.

Lasīt tālāk

Interešu izglītību varēs iekļaut attaisnotajos izdevumos

Interešu izglītību varēs iekļaut attaisnotajos izdevumos /iFinanses.lv 16.04.2015

Trešdien, 15.aprīlī, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija atbalstīja izskatīšanai galīgajā lasījumā grozījumus likumā "Par iedzīvotāju ienākuma nodokli" (likums par IIN), kas paredz attaisnotajos izdevumos iekļaut izdevumus par interešu izglītības programmu apgūšanu bērniem, informē Saeimas Preses dienests.

Lasīt tālāk

Izveidota vienota attīstības finanšu institūcija

Izveidota vienota attīstības finanšu institūcija /iFinanses.lv 16.04.2015

Trešdien, 15.aprīlī, vienotā institūcijā apvienojušās 3 institūcijas, kas sniedz atbalstu finanšu instrumentu veidā – "Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum" (ALTUM), "Latvijas Garantiju aģtentūra" (LGA) un "Lauku attīstības fonds" (LAF), informē Finanšu ministrija.

Lasīt tālāk

iepriekšējā lapa1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 21 / 22 / 23 / 24 / 25 / 26 / 27 / 28 / 29 / 30 / 31 / 32 / 33 / 34 / 35 / 36 / 37 / 38 / 39 / 40 / 41 / 42 / 43 / 44 / 45 / 46 / 47 / 48 / 49nākošā lapa