Jaunums!Jauns žurnāls uzņēmējiem - IFINANSES.LV BIZNESS! Tikai aprīlī abonē par akcijas cenu - 43 EUR 12 mēnešiem!

Aktuāli

Pārskats par normatīvajiem aktiem nodokļu administrēšanā 2014.gada maijā /iFinanses.lv 01.07.2014

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē par 2014.gada maijā veiktajiem grozījumiem normatīvajos aktos nodokļu administrēšanā, kā arī sniedz īsu skaidrojumu pie katra no grozījumiem:

Lasīt tālāk

Pamatkapitāla denominācija no 1.jūlija /iFinanses.lv 30.06.2014

Ar šī gada 1.jūliju tiem uzņēmumiem (SIA, AS, kooperatīvajām sabiedrībām), kuru pamatkapitāls joprojām ir izteikts latos, statūtu grozījumus Uzņēmumu reģistrā (UR) varēs pieteikt tikai, vienlaikus tajos paredzot arī pamatkapitāla denomināciju eiro, informē UR.

Lasīt tālāk

VID: turpmākie 2 mēneši - autoservisu pēdējā iespēja novērst pārkāpumus

VID: turpmākie 2 mēneši - autoservisu pēdējā iespēja novērst pārkāpumus /iFinanses.lv 30.06.2014

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka, regulāri veicot nodokļu nemaksāšanas risku izvērtējumu, ir konstatēts, ka tieši automobiļu apkopes un remonta nozarē ir augsts nodokļu nemaksāšanas riska īpatsvars. Tādēļ nodokļu disciplīnas uzlabošanai automobiļu apkopes un remonta nozares nodokļu maksātājiem VID ir noteicis 2 taksācijas mēnešu nogaidīšanas periodu – jūliju un augustu. To laikā nodokļu maksātājiem tiek dota iespēja pašiem novērst pārkāpumus nodokļu aprēķinu jomā un deklarēt gan saimnieciskās darbības ieņēmumus, gan darbiniekus, gan darbiniekiem aprēķinātās algas pilnā apmērā. Pretējā gadījumā VID uzsāks vērienīgus preventīvos un represīvos pasākumus automobiļu apkopes un remonta nozares nodokļu maksātājiem.

Lasīt tālāk

Par nelikumīgu uzņēmumu apvienošanos dalībai publiskajos iepirkumos /iFinanses.lv 27.06.2014

Šī gada 20.jūnijā Augstākā tiesa pieņēma spriedumu atstāt spēkā Konkurences padomes (KP) lēmumu, ar kuru konstatēta aizliegta uzņēmumu vienošanās un tirgus sadale pilnsabiedrības aizsegā, lai piedalītos būvniecības darbu publiskajos iepirkumos, informē KP.

Lasīt tālāk

Plānotas izmaiņas IIN deklarācijā /iFinanses.lv 26.06.2014

Šī gada 19.jūnijā Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi MK noteikumos Nr.568 Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību (MK noteikumi Nr.568), kas paredz izmaiņas deklarācijas aizpildīšanas kārtībā, ja nodokļa maksātājs ir saņēmis ienākumam pielīdzināmu aizdevumu.

Lasīt tālāk

Sakarā ar traucējumiem VID EDS tiek pagarināts deklarāciju iesniegšanas termiņš

Sakarā ar traucējumiem VID EDS tiek pagarināts deklarāciju iesniegšanas termiņš /iFinanses.lv 20.06.2014

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka tehnisku problēmu dēļ 2014.gada 19. un 20.jūnijā ir konstatēti traucējumi VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS). Nodokļu maksātāju apkalpošana šobrīd tiek nodrošināta VID Klientu apkalpošanas centros, savukārt visas muitas deklarācijas tiek formētas Atkāpšanās režīmā.

Lasīt tālāk

Plašākas mikrokredītu saņemšanas iespējas ALTUM /iFinanses.lv 20.06.2014

Sākot no šī gada augusta, uzņēmējiem būs vēl plašākas iespējas saņemt mikrokredītu VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcijā Altum (ALTUM). Atbilstoši Ministru kabinetā apstiprinātiem noteikumu grozījumiem no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta līdzekļiem mikrokreditēšanai ALTUM būs pieejami papildu 3,5 miljoni eiro, kas tiks piešķirti līdz 2015.gada novembrim, informē ALTUM.

Lasīt tālāk

Iznācis žurnāla IFINANSES.LV jūnija numurs

Iznācis žurnāla IFINANSES.LV jūnija numurs /iFinanses.lv 20.06.2014

Šodien, 20.jūnijā iznāk žurnāla IFINANSES.LV jūnija izdevumus Nr. 6 (7)! Jūnija numurā lasiet:

Lasīt tālāk

1.jūlijā jāveic cigarešu inventarizācija! /iFinanses.lv 19.06.2014

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka saskaņā ar likumu Par akcīzes nodokli (likums par AN) 01.07.2014. tiek mainītas akcīzes nodokļa (AN) likmes cigaretēm – paaugstināta pamatlikme, tajā pašā laikā samazinot likmi, kas piesaistīta cigarešu mazumtirdzniecības cenai. Vienlaikus tiek noteikta arī augstāka minimālā cigaretēm piemērojamā AN likme.

Lasīt tālāk

Piespiedu nomas gadījumā iedzīvotājiem nebūs jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis par zemi /iFinanses.lv 19.06.2014

No nākamā gada 1.janvāra dzīvokļu īpašniekiem, kuru māja atrodas uz citam īpašniekam piederošas zemes, vairs nebūs jākompensē nekustamā īpašuma nodokļa par zemi maksājums, informē Saeimas Preses dienests. To paredz Saeimā ceturtdien, 19.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi likumā Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju. Likumā veikti grozījumi, lai atvieglotu nodokļu slogu iedzīvotājiem piespiedu nomas gadījumā.

Lasīt tālāk

Samazināsies saistību dzēšanas termiņš privātpersonu maksātnespējas procesos /iFinanses.lv 19.06.2014

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 17.jūnijā, noslēdza darbu pie izmaiņām maksātnespējas regulējumā, kas paredz privātpersonu maksātnespējas procesa reformu, tostarp būtiski samazinot parādu saistību dzēšanas termiņu un ieviešot tā saukto nolikto atslēgu principu mantai, kas kalpojusi kā nodrošinājums, informē Saeimas Preses dienests. Komisija Maksātnespējas likuma grozījumus atbalstīja izskatīšanai Saeimā trešajā lasījumā.

Lasīt tālāk

Darba devējam nebūs jāapstiprina darbnespējas lapas

Darba devējam nebūs jāapstiprina darbnespējas lapas /iFinanses.lv 18.06.2014

Turpmāk darba devējam un pašnodarbinātajam darbnespējas jeb slimības lapā nebūs jāapstiprina darbinieka neierašanās darbā par to laiku, kad viņam ir izsniegta slimības lapa. Tādējādi būs vienkāršāks slimības un maternitātes pabalsta pieprasīšanas process, informē Labklājības ministrija (LM).

Lasīt tālāk

Stingrāki noteikumi, iepērkoties internetā /iFinanses.lv 18.06.2014

13.jūnijā visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs stājas spēkā Direktīva par patērētāja tiesībām attiecībā uz iepirkšanos internetā, kas būtiski stiprinās patērētāju aizsardzību, iegādājoties preces un pakalpojumus internetā, slēdzot tā saucamos distances līgumus, kā arī slēdzot līgumus ārpus uzņēmuma telpas, piemēram, apmeklējot patērētāju viņa mājās, uz ielas vai tirgotāja rīkotas ekskursijas laikā, informē Ekonomikas ministrija.

Lasīt tālāk

Izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanas kārtībā /iFinanses.lv 13.06.2014

Pirmdien, 9. jūnijā, Ministru kabineta sēdē tika izskatīti un apstiprināti Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi MK noteikumos Nr.495 Likuma Par nekustamā īpašuma nodokli normu piemērošanas kārtība (MK noteikumi Nr.495), kuros precizēts regulējums par nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) daudzdzīvokļu dzīvojamo māju koplietošanas telpām un NĪN atbrīvojumi valstij piekritīgam nekustamajam īpašumam.

Lasīt tālāk

No 1.jūlija cenas jāatspoguļo tikai 1 valūtā - eiro

No 1.jūlija cenas jāatspoguļo tikai 1 valūtā - eiro /iFinanses.lv 13.06.2014

Atgādinām, ka preču un pakalpojumu cenu paralēlās atspoguļošanas periods, kura laikā cenas patērētājiem jānorāda gan latos, gan eiro, turpinās līdz šī gada 30.jūnijam, bet no 1.jūlija cenas jānorāda tikai 1 valūtā - eiro.

Lasīt tālāk

iepriekšējā lapa1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 11 / 12 / 13 / 14 / 15 / 16 / 17 / 18 / 19 / 20 / 21 / 22 / 23 / 24 / 25 / 26 / 27 / 28 / 29 / 30 / 31 / 32 / 33 / 34 / 35 / 36 / 37 / 38 / 39 / 40 / 41 / 42 / 43 / 44 / 45 / 46 / 47nākošā lapa