Aktuāli

Atpakaļ

Samazinās slieksni skaidras naudas darījumiem

12. maijs, 2011 / iFinanses.lv

0 komentāri / nosūtīt nosūtīt

Ceturtdien, 12. maijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti grozījumi likumā Par nodokļiem un nodevām, paredzot samazināt sliekšņus skaidrās naudas darījumiem.Līdz ar grozījumiem tiks noteikts pienākums juridiskajām personām deklarēt visus iepriekšējā mēneša laikā skaidrā naudā veiktos darījumus, kas pārsniedz 1000 latu, arī ar fiziskajām personām, kurām atbilstoši nodokļu jomu reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem nav jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) kā saimnieciskās darbības veicējiem. Savukārt šādām fiziskām personām nebūs atļauts veikt skaidrā naudā norēķinus, kuru summa vienā operācijā pārsniedz 2000 latu.

 
Saskaņā ar grozījumiem paredzēts arī samazināt slieksni no 3000 uz 1000 latiem, kuru sasniedzot, ir nepieciešams deklarēt skaidrā naudā veiktos darījumus, kā arī paredzēts samazināt slieksni no 10 000 latiem uz 5000 latiem, kuru sasniedzot, nedrīkst veikt darījumus skaidrā naudā.
 
Tāpat grozījumi paredz noteikt nodokļu maksātāju saimnieciskās darbības apturēšanas un atjaunošanas kārtību (brīdināšanu, lēmuma pieņemšanu un publicēšanu, lēmumu apstrīdēšanu), definēt pārkāpumu veidus, kā arī paredzēts nodokļu maksātāju pienākums ievērot saimnieciskās darbības veikšanas aizliegumu.
 
Paredzēts paplašināt to gadījumu loku, kuros komersanta darbība var tikt apturēta, liedzot turpināt normatīvajiem aktiem neatbilstošu komercdarbību. Apturot saimniecisko darbību, tiks veikti papildu komersanta darbību ierobežojošie pasākumi, piemēram, speciālo atļauju (licenču) anulēšana, norēķinu operāciju apturēšana, struktūrvienību vai citu saimnieciskās darbības veikšanas vietu noplombēšana vai aizzīmogošana. Ja komersants 15 dienu laikā pēc tā darbības apturēšanas nenovērsis pārkāpumu, VID būs tiesīgs iniciēt attiecīgā subjekta piespiedu likvidāciju.
 
Līdz ar grozījumiem likumā Par nodokļiem un nodevām atbilstoši grozījumi izsludināti arī Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā un likumā Par Valsts ieņēmumu dienestu.
 
Grozījumus likumos vēl skatīs un par tiem lems Ministru kabinets un Saeima.
 
 
Avots: Finanšu ministrija

Atslēgvārdi: skaidrās naudas darījumi

Šis raksts vēl nav komentēts